HoŽrskool in Tzaneen

BUFFELFEES 2023
Ons aanlyn aansoeke vir 2024 is nou oop.
Doen Aansoek
NSC Results

Vossies presteer in 2021!

Good, Better, Ben Vorster!

Baie geluk aan elke leerder wat sy/ haar beste gegee het in 2021!†

Die klas van 2021 was Ďn besonderse groep. Terwyl die wÍreld asem opgehou het oor die moontlikheid van swak matriekuitslae a.g.v. die pandemie het hierdie groep nie teruggesit nie. Twee jaar van ontwrigting, op verskeie gebiede, het nie hulle spoed gebreek nie en hulle het almal gewys van watter materiaal hulle gemaak is. Baie dankie vir elkeen se bydra - julle is Ďn ware voorbeeld van Vossie wees!

_________________________________

Congratulations to each learner who gave his/her best in 2021!

The class of 2021 is an outstanding group. While the world held its breath regarding the possibility of poor matric results because of the pandemic, this group did not sit back. Two years of disruptions on various fronts did not break their speed and they all showed the strength of the mettle and resilience of which they are made. Thank you to each one of you for your input Ė you are a true reflection of Vossie spunk!

That which you put in is reflected in your marks.†

Baie geluk aan elke leerder wat sy/haar beste gegee het in 2021!†

Dit wat jy ingesit het, sou jou punte gereflekteer het.†

Die Vossies het as volg presteer:

219 Onderskeidings

98% Kwalifiseer vir verdere studies

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer:

Esmi Nortje:† 7 onderskeidings | distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, Wiskunde, LewensoriŽntering, Rekenaartoepassingstegnologie, Lewenswetenskappe, Fisiese Wetenskappe.

Juantť Paulse:† 7 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, Wiskunde, LewensoriŽntering, Ingenieursgrafika en -ontwerp, Lewenswetenskappe, Fisiese Wetenskappe.

Ruan Paulse:† 7 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, Wiskunde, Ingenieursgrafika en -ontwerp, Inligtingstegnologie, Fisiese Wetenskappe.

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer en het ses onderskeidings elk verwerf:

Eben Fourie: 6 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Besigheidstudies, Rekenaartoepassingstegnologie, Inligtingstegnologie.

Adzunisiwe Mathebula: 6 onderskeidings| distinctions

English First Additional Language, Life Orientation, Accounting, Life Science, Physical Science.

Louise Snyman: 6 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Rekeningkunde, Besigheidstudies, Ekonomie

Helandrť Venter: 6 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, Wiskunde, LewensoriŽntering, Geografie, Lewenswetenskappe.

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer en het vyf onderskeidings elk verwerf:.

Desirť Dreyer: 5 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Lewenswetenskappe, Toerisme.

Elsjť Kriel: 5 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Ekonomie, Gasvryheidstudies.

Luyanda Mhlaba: 5 onderskeidings| distinctions

English First Additional Language, Life Orientation, Economics, Life Science, Physical Science.

Werner Scheepers: 5 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, LewensoriŽntering, Rekeningkunde, Rekenaartoepassingstegnologie, Ekonomie.

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer en het vier onderskeidings elk verwerf:

Erich Ackermann: 4 onderskeidings| distinctions

Wiskunde, LewensoriŽntering, Rekeningkunde, Toerisme.

Edward Clements: 4 onderskeidings| distinctions

Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Ingenieursgrafika en- ontwerp, Inligtingstegnologie.

Brenda Hermann: 4 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, LewensoriŽntering, Lewenswetenskappe, Toerisme.

Masana Mathebula : 4 onderskeidings| distinctions

English First Additional Language, Life Orientation, Accounting, Economics.

Amogelang Modiba : 4 onderskeidings| distinctions

English First Additional Language, Life Orientation, Economics, Physical Science.

Shammar Ngobeni : 4 onderskeidings| distinctions

English First Additional Language, Life Orientation, Accounting, Economics.

Hlongwane Nhlangano : 4 onderskeidings| distinctions

English First Additional Language, Life Orientation, Business Studies, Economics.

Jarike Stapelberg : 4 onderskeidings| distinctions

Afrikaans Huistaal, LewensoriŽntering, Ingenieursgrafika en -ontwerp, Fisiese Wetenskappe.

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer en het drie onderskeidings elk verwerf:

Andiswa Hlabathi

Mathematical Literacy, Life Orientation, Tourism.

Lerato Makwela

Sepedi Home Language, English First Additional Language, Life Orientation.

Tshepang Nkhwashu

Mathematical Literacy, Life Orientation, Tourism.

Junior Nyathi

Life Orientation, Business Studies, Tourism.

Nikita Sacks

Mathematical Literacy, Life Orientation, Visual Arts.

Lehlogonolo Senyola

English First Additional Language, Life Orientation, Business Studies.

Emmanuel Shilubane

Mathematical Literacy, Life Orientation, Tourism.

Tsakelani Shingwenyana

Mathematical Literacy, Life Orientation, Tourism.

Elske Smit

LewensoriŽntering, Besigheidstudies, Visuele Kunste.

Lizane van Schalkwyk

Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Rekenaartoepassingstegnologie.

Mia Wiid

Engels Eerste Addisionele Taal, LewensoriŽntering, Visuele Kunste.

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer en het twee onderskeidings elk verwerf:

Jolene Cordier, Pieter du Toit, Pearl Heidger, Isak Joubert, Romeo Lebepe, Sunť Lerm, Thabo Maake, Kegaogetswe Mafoga, Mhlabasi Manganye, Karabo Mantlhakga, Kyle Maritz, Mpilele Mtebule, Hloniphani Nhlangwini, Kyala Olivier, Koketso Ramalepe, Brandt Scheepers, Ryno Scheepers, Thabang Sejaka, Hlapogadi Sekgobela, Amelukani Siwela, Danielle Swart, Khutso Tshisikhawe, Lunghani Twala, Quintin van Zyl, Franco Venter, ZoŽ Bergmann.††††††††††††††††

Die volgende Vossies het uitsonderlik presteer en het een onderskeiding elk verwerf:

Anika Bezuidenhout, Alyssa de Kock, Zander Engelbrecht, Devon Fourie, Jaycee Fourie, Lou-Ann Joubert, Kamogelo Mahoma, Lethabo Makgopa, Tumela Malatji, Akani Manzini, Hope Manzini, Marjonť Beukes, Kathy Mashai, Vunene Mathebula, Blessing Mathonsi, Rivoningo Mathonsi, Rixongile Mboweni, Reatlegile Modiba, Odire Mohowa, Megan Mostert, Masilo Motloutsi, Tiyani Mushwana, Shaun Ndlopfu, Mbhoni Ndzhukula, Vutomi Ngobeni, Bianca Oberholzer, Moyagabo Pilusa, Deandrie Poolman, Tammy Scheepers, Keabetso Sedutla, Mahlatse Sekhula, Khanyisa Shikwambana, Dedeya Shipalana, Ntsake Shipalana, Ruan Smit, Desrť van der Hyde, en Sinead van Zyl.

Well done Vossies Ė these are excellent achievements.†

All the best to every 2021 matriculant for the future.

May you be blessed.

_____________________________________